Junior Stress & Spółka

Bieszczadzki wypoczynek dla aktywnych

Bieszczady to wyjątkowo urokliwy zakątek naszego kraju, który od kilku lat przeżywa swoisty renesans popularności. Uroki Bieszczad pierwsi turyści zaczęli odkrywać w połowie ubiegłego stulecia. Góry te, wówczas dzikie i niezagospodarowane przyciągały miłośników długich wędrówek z plecakami. Po latach, gdy w kraju turystyka zaczęła się coraz bardziej rozwijać, a wczasowicze zaczęli mieć coraz większe wymagania odnośnie komfortu wypoczynku, Bieszczady nie nadążyły z rozwojem i na kilkanaście lat zostały zapomniane. Sytuacja ta zaczęła się zmieniać po wstąpieniu Polski do Unii Europejskiej, kiedy to do naszego kraju szerokim strumieniem zaczęły płynąć dotacje unijne przeznaczane na modernizację infrastruktury i rozwój turystyki. Przez ostatnich dziesięć lat wyremontowano większość bieszczadzkich jezdni oraz powstało wiele nowoczesnych ośrodków wypoczynkowych.

Jedną z najbardziej znanych miejscowości turystycznych leżących na terenie Bieszczad jest Wetlina. Miejscowość ta stanowi doskonałą bazę noclegową zwłaszcza dla turystów aktywnych, dla których priorytetem podczas urlopu jest aktywność na świeżym powietrzu. Noclegi w Wetlinie [] dostosowane są dla każdego turysty, zarówno tego mniej jak i bardziej wymagającego. Wetlina leży na pograniczu Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Swój początek ma tu kilka bardzo widokowych szlaków górskich prowadzących na przepiękne bieszczadzkie połoniny. Najczęściej odwiedzany jest żółty szlak prowadzący na Przełęcz Orłowicza, z której dalszą wycieczkę można kontynuować przez Połoninę Wetlińską, aż do Chatki Puchatka.

Również popularnym, choć mniej widokowym szlakiem jest szlak przez Dział na Rawki. Okolice Wetliny to nie tylko wyjątkowa gratka dla miłośników długich wędrówek górskimi szlakami. Równie zadowoleni powinni być pasjonaci kolarstwa. Co prawda na szlakach poprowadzonych na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego [wikipedia.org] jest zakaz poruszania się rowerami, jednak istnieje bardzo wiele ścieżek leśnych idealnie nadających się na całodzienną rodzinną wycieczkę rowerową. Najwięcej takich miejsc znajduje się w tak zwanym Bieszczadzkim Worku, w okolicy umownych źródeł Sanu. Przyjeżdżając w Bieszczady nie trzeba martwić się o transport własnych dwóch kółek. Nieopodal Wetliny, w Smereku, działa przy jednym z domów wczasowych wypożyczalnia rowerów. Koszt całodziennego wypożyczenia jednośladu oscyluje w granicach pięćdziesięciu złotych.

Aby zobaczyć jak najwięcej urokliwych zakątków Bieszczad warto w taki sposób zaplanować urlop, aby nocować w różnych lokalizacjach. Pełna oferta dotycząca bazy noclegowej działającej w Bieszczadach dostępna jest w internecie. Wystarczy w przeglądarkę internetową wpisać zapytanie o noclegi Wetlina, a następnie przeglądać wyświetlone wyniki wyszukiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top