Junior Stress & Spółka

Łódzka Manufaktura – centrum kultury

Łódź to fascynujące miasto położone w centralnej części Polski. Nieodłącznie związane z przemysłem, pokaże nam wiele ciekawostek oraz liczne wyjątkowe miejsca. Znajdziemy tutaj cudowną architekturę, wspaniałe, cenne zabytki oraz mnóstwo niepowtarzalnych atrakcji turystycznych. Fabryki oraz rezydencje, które powstały w XIX wieku obecnie stanowią ważne, pamiątkowe miejsca. Warto zagłębić się nieco w historię miasta.

Nie zapominajmy, że Łódź to także miasto kina oraz filmu, ważny ośrodek akademicki oraz kulturalny. Z pewnością każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Miły pobyt umożliwi nam szeroka baza noclegowa miasta. Znajdziemy tutaj wiele interesujących propozycji. Miasto jest spore – trzecie co do wielkości w Polsce. W mieście funkcjonują hotele, pensjonaty oraz schroniska młodzieżowe. Łódź ma korzystną listę miejsc wypoczynkowych także noclegi – hostele oraz apartamenty są bardzo łatwe do znalezienia. Bez problemu wybierzemy odpowiedni nocleg. Kwestia noclegowa jest naprawdę warta uwagi.

Łódzka Manufaktura jest największym centrum kultury, handlu oraz rozrywki w Polsce. Wyjątkowe miejsce mieści się w dawnej fabryce włókienniczej Izreala Poznańskiego. Zabudowania pochodzą z XIX wieku. Zostały doskonale odrestaurowane i nowocześnie zaadaptowane. W środku mieści się kino, kręgielnia, fitness, skate park oraz ścianka wspinaczkowa, centrum handlowe, liczne muzea, kawiarnie i restauracje, a także centrum samochodowe. W Manufakturze można spędzić ciekawie cały dzień. W centrum kompleksu mieści się rynek, który jest miejscem wielu wydarzeń i imprez kulturalnych. Po rozległym terenie możemy poruszać się za pomocą trambusów. Stare mury fabryki tętnią życiem. Miejsce ma ogromny potencjał i z pewnością zauroczy nas niepowtarzalną atmosferą. Jest ściśle związane z Państwową Wyższą Szkołą Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera. Uważa się, że Łódź to miasto kina, filmu, reżyserów oraz aktorów. Znajdziemy tutaj ciekawe Muzeum Kinematografii. XIX- wieczny, eklektyczny pałacyk Karola Scheiblera mieści ciekawe ekspozycje związane z kulturą i sztuką filmową. Multimedialne wystawy pokażą nam obrazowo techniki związane z obsługą kina oraz wiele innych ciekawostek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top