Junior Stress & Spółka

Węgierska Górka dla aktywnych

Węgierska Górka – malownicza wioska położona na terenie województwa śląskiego w powiecie żywieckim [tu: strona]. Miejscowość niedaleko Żywca, na zboczach Beskidu Śląskiego i Beskidu Żywieckiego. Położona w pobliżu Zwardonia [tu: blog].

W centrum Węgierskiej Górki znajduje się jedna z największych w województwie śląskim hal sportowych. Obiekt został wybudowany w 2010 roku i ma wymiary 50,2 m x 33,8 m i wysokość 14,5 m. Hala Widowiskowo-Sportowa posiada powierzchnię 3 819m² i kubaturą 29 878m³, zarówno na osobach będących wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku jego wielkość robi piorunujące wrażenie. Hala została wyposażona w boisko o wymiarach 22x44m, dzięki czemu można było uzyskać pełnowymiarowe boiska do gry w koszykówkę, siatkówkę i piłkę ręczną. Na podłodze znajduje się bezspoinowa wykładzina korkowa z powłoką poliuretanową na legarach drewnianych, posiadająca specjalne kotwy służące do montowania bramek i słupków do siatkówki czy tenisa. Na ścianach zamontowane są drabinki do ćwiczeń gimnastycznych oraz ścianka wspinaczkowa o różnych stopniach trudności. Na sali można jednocześnie prowadzić różnego rodzaju rozgrywki dzięki zawieszonej kotarze, dzielącej salę na dwie części. Na hali znajduje się galeria dla widzów posiadająca prawie 300 miejsc siedzących oraz 200 stojących. Obiekt posiada również 4 szatnie dla 25 osób każda, pomieszczenia dla trenera, specjalne szatnie dla osób niepełnosprawnych z pełnym węzłem sanitarnym oraz zaplecze socjalne i techniczne dla obsługi hali.

Ośrodek sportowy w Węgierskiej Górce posiada szeroką gamę zajęć m.in.:
– Fitness:
– z elementami tańca (ćwiczenia podnoszące kondycję fizyczną i sprawność ruchową, spalające tkankę tłuszczową)
– brzuch, pośladki uda (zestaw ćwiczeń odchudzających i modelujących i wzmacniających mięśnie brzucha, ud i pośladków)
– total body workout (wzmacnianie, kształtowanie i rzeźbienie wszystkich partii mięśniowych);
– Tenis stołowy;
– Piłka ręczna;
– Futsal (piłka nożna halowa).

Węgierska Górka zapewnia również atrakcję dla turystów lubiących piesze wędrówki. Przez gminę przechodzi wiele szlaków turystycznych m.in.:
– Szlak Czerwony – z Węgierskiej Górki przez Abrahamów i Przełęcz Pawlusią na Halę Rysiankę (5h)
– Szlak Czerwony – z Węgierskiej Górki przez Glinne na Baranią Górę (4.30 h)
– szlak Czarny – z Żabnicy-Skałki na Halę Boraczą (1 h)
– szlak Czarny – z Żabnicy-Skałki na Słowiankę (1 h)
– szlak Zielony – z Żabnicy-Skałki na Rysiankę i Halę Lipowską (2. 30 h)
– szlak Zielony – z Węgierskiej Górki przez Czerwińską Grapę na Baranią Górę (od Fajkówki czarny) (4h)
– szlak Niebieski – z Żabnicy Dolnej (Myce) przez Prusów na Halę Boraczą (2. 45 h)

Będąc aktywnym turystą warto zaglądnąć do Węgierskiej Górki i skorzystać z niektórych atrakcji. Stale rozwijająca się baza noclegowa [tu: meteor] pozwoli zatrzymać się na dłużej i wybrać dla siebie najbardziej odpowiedni sposób aktywnego spędzania czasu. Noclegi zapewniają pensjonaty, domy wypoczynkowe, ośrodki agroturystyczne oraz kemping PTTK.

Posted in Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top