Junior Stress & Spółka

Wychodzimy w plener ze Szklarskiej Poręby

Każdy kto przybywa do Szklarskiej Poręby, czyni to w celu rozkoszowania się pięknem tutejszej przyrody i bliższego poznania z atrakcjami tego miejsca. Żeby móc to jednak czynić w pełni swobodny sposób w pierwszej kolejności będziemy zmuszeni oczywiście do tego, żebyśmy znaleźli doskonale przygotowane noclegi, dzięki którym nasz pobyt w tej miejscowości okaże się być znacznie przyjemniejszy. Jest to tym bardziej możliwe, gdyż tutejsza oferta noclegowa jest wyjątkowo przygotowana, pod tym względem, co zapewni nam beztroskie zwiedzanie.

Wodospad Kamieńczyka

Jest to bez wątpienia jedno z tych miejsc, które powinniśmy odwiedzić w trakcie naszego pobytu w Szklarskiej Porębie. Miejsce to ze względu na fakt, że jest najwyższym wodospadem Karkonoszy pozwala na ujrzenie niesamowitych widoków. Jego trójstopniowa kaskada, z progiem znajdującym się na 843 m, przyczyniła się do utworzenia w tym miejscu uroczego wąwozu, otoczonego skalnymi ściankami. Wodospad możemy podziwiać z wygodnej platformy metalowej, która jest bardzo porządnie i w pełni stabilnie przymocowana do skały. Na platformę obserwacyjną wchodzimy po schodkach z kaskiem na głowie. Dodatkowego rodzaju uatrakcyjnieniem jest bez wątpienia znajdująca się w tym miejscu jaskinia wykuta swego czasu przez Walończyków, która w dniu dzisiejszym jest znana pod nazwą „Złota Jama”. W jej wnętrzu znajdują się złoża różnych minerałów w tym również i złota. W bliskiej odległości od wodospadu umiejscowione jest Schronisko oraz Szałas Sielanka. Oba obiekty posiadają dobrze przygotowane noclegi dla osób przybywających w to miejsce.

Zbójeckie Skały

To bez wątpienia bardzo oryginalne i dość atrakcyjne miejsce dla każdego wczasowicza przybywającego do Szklarskiej Poręby. Miejsce to stanowi grupa skał znajdujących się na 100 metrowym odcinku. W ich najbliższym otoczeniu znajdowały się sztolnie, z których wydobywano piryt. W dniu dzisiejszym stanowią doskonałego rodzaju atrakcję turystyczną, zapewniającą niesamowity widok na Karkonosze. Krucze Skały to inne równie fascynujące miejsce znajdujące się w bliskiej okolicy, które jest położone na wysokości 718 m n. p.m. Obiekt ten tworzą nadzwyczaj okazałe i bardzo imponująco wyglądające skały granitowe na wierzchołku, których znajduje się ośrodek sportów ekstremalnych, gdzie pod okiem doświadczonego instruktora będziemy mogli popróbować naszych sił w wspinacze skałkowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top